“Projekt građanin” – školsko takmičenje

U subotu, 17. 3. 2018. u prostorijama naše škole održano je školsko “Projekt građanin” takmičenje. Učenici/ce su markirali i rješavali sljedeće probleme: Neiskorištenost vodenih potencijala u BiH, problem beskućnika (Svako zaslužuje dom), regulacija korita Miljacke (Ograda koja život znači), problemi javnog transporta (Za naš grad evropski saobraćaj), Stimulacija organske proizvodnje, zagađenost (Naša okolina postat će milina) Mentalno zdravlje srednjoškolaca, Nadareni učenici/ce na margini našeg društva.

Naši maturanti Ajša Hadžić i Demir Faris su uz profesore Ismeta Trepalovic, Igor Smiljanić i Sedžida Hadžić volonterski  sudjelovali u procjenjivanju portofolija i ovom prilikom im se od srca zahvaljujemo.