PRIJEM ZLATNIH POBJEDNIKA GIMNAZIJADE 2017.

U ponedjeljak, 21.11.2017. godine u amfiteatru škole priređen je skromni prijem naših učenika, zlatnih pobjednika Gimnazijade 2017.

Učenicima i njihovim profesorima, voditeljima ekipa, obratila se direktorica škole, gospođa Senada Salihović i jasno poručila da su najveća snaga, vrijednost i kvalitet Treće gimnazije, upravo njeni učenici i profesorii,  posebno oni koji svojim talentom, trudom i željom predstavljaju školu i sebe na najbolji mogući način. Direktorica se zahvalila na učešću i dobrim rezultatima svim učesnicima Gimnazijade, izuzetno kvalitetnim i pozrtvovanim profesorima sporta i prijatelju naše škole, Saši Ristiću na suradnji u vrijeme priprema i održavanja Gimnazijade, te naglasila da se Treća ponosi uspjesima svih naših pobjednika. Sportisti su direktoricu Senadu Salihović pozdravili gromkim aplauzom, te se ujedno zahvalili na upućenim riječima pohvale. U nastavku svečanosti, još jednom smo proživjeli sve trijumfalne trenutke naše pobjedničke sportske priče uz kratak rezime svih mečeva i utakmica prezentacijom fotografija i video uratka Amine Huko, članice jednog od tri tima novinara i fotografa, zahvaljujući kojima je zabilježen svaki detalj na sportskim borilištima.

Profesori sporta čestitali su još jedanput svojim sportistima, članovima školskih sekcija, i poželjeli im mnogo sreće i uspjeha u budućem radu, a poseban sentimentalan ton ispratio je, kako ovaj prijem, tako i naše maturante koji su ove godine posljednji put ostavili srce na terenu za svoju Treću. L

HVALA TREĆA!!!

Ovo je jedna od mnogih generacija sportista  koje su svojim strucnim  vodjenjem nasi profesori sporta doveli do pobjednickog postolja!

Pobjednički pehar u generalnom poretku i pehari za osvojena 1. mjesta u ženskom stonom tenisu, ženskoj i muškoj odbojci, te za 2. mjesto u muškoj košarci, nalaze se u vitrini u holu škole, među svim dosadašnjim trofejima sportista Treće gimnazije.