Prijem prvačića u Treću gimnaziju

Još jedna generacija prvačića sretno je ušetala kroz vrata Treće gimnazije. U amfiteatru naše škole, 4. 9. 2017, prvog radnog dana školske 2017/2018. godine, upriličena je kratka svečanost na kojoj je Uprava škole novim učenicima poželjela sretan početak njihovog četverogodišnjeg srednjoškolskog obrazovanja i dobrodošlicu u školu u koju ulaze kao djeca, a iz koje će otići kao samouvjereni, odrasli ljudi. Učenicima su se u svojim govorima o učeničkim pravima i dužnostima, ponosu Treće gimnazije, kao i korisnim savjetima za što bolju dalju saradnju, obratile direktorica Treće gimnazije profesorica Senada Salihović, zamjenica direktorice profesorica Amra Čolić i predsjednica Vijeća učenika škole Besmela Al-Momani.

Ovom prilikom je predstavljena i prva generacija prvačića na smjeru informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Kao i uvijek, Treća gimnazija već poznata po kvalitetnim muzičkim bendovima koji u njoj načine svoje prve korake, nasmijala je i izbrisala strah sa lica ponekog preplašenog prvačića, uz izvedbe benda drugih razreda “Treća sreća”.

Nakon prijema, prvačići su se uputili ka učionicama sa svojim razrednim stariješinama, a mi im ovim putem još jednom želimo zaželjeti dobrodošlicu u kolektiv Treće gimnazije!