PREZENTACIJE VISOKOŠKOLSKIH USTANOVA U TREĆOJ GIMNAZIJI

Za učenike završnih razreda, naše maturante, u ovom periodu školske godine organizujemo različite posjete predstavnika javnih i privatnih fakuleta  Kantona Sarajevo u okviru profesionalnog informisanja i karijernog usmjeravanja učenika.

Od početka II polugodišta maturanti su imali priliku prisustvovati predstavljanju privatnih fakulteta u našem gradu i to: Internacionalni univerzitet u Sarajevu- IUS, Američki univerzitet u Bosni i Hercegovini – AUBiH, te Sarajevo Sarajevo School of Science and Tehnology– SSST. Maturanti su se upoznali sa smjerovima i stručnim zvanjima koji se nude na navedenim fakultetima, uslovima za upis i mogućnostima stipendiranja. Maturante su predstavnici fakulteta pozvali na njihove „Dane otvorenih vrata“ kada će oni koji žele pristupiti ispitima za stipendiranje studenata.