Prezentacija IMEP projekta učenicima trećih razreda

U amfitetru naše škole, 15.4.2019.godine održana je prezentacija IMEP projekta učenicama III-1 i III-5 odjeljenja. IMEP je petogodišnji USAID-ov program koji podržava nezavisnost medija i slobodu izražavanja u BiH. Prezentaciju je odžala novinarka Rubina Čengić i učenicima predstavila ulogu i značaj medija u obrazovanju, medijskoj pismenosti i potakla učenike na kritičko promišljanje o medijskim sadržajima koji su im svakodnevno dostupni.

Poseban značaj dat je projektu „Građani novinari“ u kojem mogu uzeti učešće i učenici putem apliciranja na projekte koje nudi Media Lab u okviru organizacije „Centar za promociju civilnog društva“.

Učenicima su date upute kako da  samostalno ili u grupi učestvuju u ovom projektu slanjem svojih tekstova, priča, fotografija i video zapisa s kritičkim ili afirmativnim osvrtom na društveno-politička dešavanja, događaje iz lokalne zajednice, iz škole i drugim njima značajnim temama. Učenici su ohrabreni da svoje stavove učine vidljivim i tako utiču na svijest javnosti i na proaktivan način se zauzimaju za kvalitetniji život u našem društvu.