Postignuća naših učenika na konkursu Matice hrvatske za izbor proznih i poetskih radova sarajevskih srednjoškolaca

Učenici naše škole su se i ove godine odazvali pozivu za učešće na konkursu Matice hrvatske za izbor proznih i poetskih radova sarajevskih srednjoškolaca. Na natječaj raspisan u oktobru literarne radove poslali su: Abela Rastoder, Ema Selimović, Tvrtko Jasmin Dželilović, Dina Kurtalić i Katarina Šanje. Posebno priznanje Matice hrvatske dodijeljeno je Abeli Rastoder, učenici  IV2. Uz priznanje, dodijeljena joj je i novčana nagrada. Sastavi naših učenika su tim povodom objavljeni u Zborniku proznih i poetskih radova sarajevskih srednjoškolaca. Želimo da ova nagrada bude podstrek svim učenicima Treće gimnazije u pisanju literarnih radova. Čestitamo svim učenicima!