POSJETA UČENIKA RAIFFEISEN BANCI

U srijedu, 24. aprila, učenici III5 odjeljenja su posjetili IT sektor Raiffeisen banke sa profesoricama Aidom Ražanica i Ernom Mujić. IT sektor, kakav postoji u banci, jedan je od dva najveća IT sektora u Bosni i Hercegovini. Uposlenici IT sektora banke su učenike proveli i pobliže objasnili kako se razvijaju nove ideje i programi u banci, s kakvim se problemima susreću i kako ih rješavaju. Rad u ovom sektoru banke podijeljen je na dva sprata, a još jedan se pravi. Tim od oko 80 radnika podijeljen je po različitim poslovima koje rade, a učenici su obišli sve dijelove redoslijedom kojim se i informacije kreću. Učenicima matematičko-informatičkog područja su uposlenici, koje su susreli na svojim radnim mjestima, rado odgovarali na mnogobrojna pitanja i otkrili im šta se to krije iza svih bankomata, transakcija, aplikacija i ostalih dijelova bankarstva povezanih sa informatikom. Posjeta banci je bila veoma interesantna i učenici su iz banke izašli u dobrom raspoloženju i sa novim znanjem. Bilo nam je drago posjetiti i osjetiti dašak atmosfere posla kojeg će u budućnosti sigurno raditi pojedini učenici. Zahvaljujemo se Harisu Gondži i Jasminu Kahvedžiću na divnom gostoprimstvu i pruženoj prilici da saznamo i naučimo nešto novo.

Meliha Kasapović i Amila Gabela, III5