Posjeta učenika iz Norveške Trećoj gimanziji

Posjete učenika iz različitih zemalja Evrope našoj školi nastavljaju se, na našu radost, i ove školske godine. Nedavno nas je posjetila naša prijateljska škola Gimnazija „Adnan Menderes“ iz Istambula. U septembru su naši učenici bili u posjeti jednoj gimnaziji iz Danske koja prethodno bila naš gost, a sada smo primili i goste iz Umjetničke srednje škole „Edvard Munch“ iz Osla.

Domaćin je bilo III-2 odjeljenje u amfiteatru, dana 6.2.2019. godine zajedno sa pedagogom Škole i prof. Sedžidom Hadžić. U posjeti su učestvovala 22 učenika završnih razreda i 3 nastavnika iz Srednje škole „Edvard Munch“ iz Osla. Oni su na svojoj studijskoj posjeti Sarajevu planirali radionicu i druženje s učenicima naše škole. Saradnju smo ostvarili preko BH konzulata u Oslu.

Gostima smo pripremili prigodan program, predstavili rad naše škole, dali kratki osvrt na historiju, kulturu i zanimljivosti o domovini, proveli zajednički grupni rad na temu Značaj historije i njen utjecaj na živote mlađih generacija. Zatim su učenici zajedno obišli školu i nastavili druženje u školskoj kantini. Po završetku se razgovaralo o nastavku saradnje i mogućnostima uzvratne posjete, te se nadamo da ćemo to moći u budućnosti ostvariti.