POSJETA UČENIKA IZ NJEMAČKE

U utorak, 17.09.2019. godine su našu školu posjetili učenici iz gimnazije Oberhaching iz Minhena, u Njemačkoj. Ovo je samo još jedna u nizu posjeta i uspješnih saradnji koje naša škola ostvaruje sa srednjim školama iz Evrope.

Formalno druženje sa gimnazijalcima iz Minhena i njihovom profesoricom je bilo upriličeno u amfiteatru naše škole. Učenike su dočekali učenici III5 odjeljenja. Gostima se obratila direktorica naše škole, Senada Salihović, a učenici III5: Durak Belma, Suljević Lamija, Divović Emina, Majstorić Adela i Rožajac Timam, su se također obratili gostima i tom prilikom im predstavili historiju Bosne i Hercegovine i posebno Sarajeva, te našu školu.

Nakon druženja u amfiteatru, gimnazijalci iz Minhena su se pridružili našim učenicima na času Sporta i u zajedničkoj šetnji Vilsonovim šetalištem.

Nadamo se da je ovo samo početak saradnje sa gimnazijom Oberhaching.

Foto: Ema Ćatić