Posjeta učenika iz Danske

Treća gimnazija oduvijek teži ka razvijanju prijateljstava i dobih međuljudskih odnosa, kako među našim učenicima, tako i među gostima i posjetiteljima naše škole.

Već tradicionalno imamo čast ugostiti tri grupe naših dugogodišnjih prijatelja iz Danske. Učenici III3 razreda društvenog izbornog područja su 12. i 13. marta pripremili zanimljiv program za naše goste koji su bili oduševljeni i motivirani da nastave saradnju sa Trećom gimnazijom. Prošle godine smo započeli dogovore oko razmjene i naših učenika koji bi trebali posjetiti Dansku, te se i sada razgovaralo o detaljima posjete. U sklopu obilaska Treće gimnazije, te radionica na kojima su sudjelovali, odigrana je i prijateljska fudbalska utakmica između ekipe Treće gimnazije i gostiju iz Danske, gdje je naša ekipa odnijela pobjedu.

Posebno se zahvaljujemo učenicima III3 razreda koji su pokazali svoje izvanredno znanje, komunikativnost i otvorenost prema novim izazaovima, kao i profesorici Historije Sanidi Nuhanović koja je koordinirala kompletan projekat.