Posjeta učenika I1 Odsjeku za hemiju Prirodno-matematičkog fakulteta

Zahvaljujući prodekanu za nastavu i naučno-istraživački rad prof. dr. Ranku Miriću, dr. sci. Nevzeti Ljubijankić, šefici Odsjeka za hemiju, prof. dr. Tidži Muhić-Šarac, šefici Katedre za analitičku hemiju i dr. Alisi Selović, u okviru projekta Društveno korisno učenje, učenici I1 sa razrednicom Dženanom Nezirević su posjetili Prirodno-matematički fakultet, poslušali predavanje na Odsjeku za hemiju, prisustvovali labaratorijskim vježbama, te obišli prostorije fakulteta.

Profesorica Tidža Muhić-Šarac tokom predavanja nastojala je približiti pojam i važnost prirodnih nauka sa akcentom na hemiju, važnost poznavanja osnova hemije u svakodnevnom životu, kao i povezanost hemije i drugih nauka.„Znanje nije naučiti lekciju i suhoparne definicije i činjenice iz udžbenika potaknuti samo željom za boljom ocjenom, znanje stičemo i razvijamo shvatanjem i primjenom onog što naučimo“, rekla je profesorica.

Učenici su stekli posebno i veoma važno iskustvo što je i cilj društvenog korisnog učenja.

Zahvaljujemo profesorima Prirodno-matematičkog fakulteta na saradnji, gostoprimstvu i iskazanom interesu za buduće projekte dviju obrazovnih ustanova.

Ivona Mirić, I1