Posjeta predstavnika EUFOR-a s prezentacijom o NUS-u

Zaštita od neeksplodiranih ubojnih sredstava i vatrenog odružja je tema koja se redovno  realizuje u svim odjeljenjima od I do IV razreda, u skladu s Nastavnim planom i programom Odjeljenske zajednice za srednje škole.U realizaciji teme NUS-a, redovno smo u kontaktu s predstavnicima EUFOR-a koji nam u tome pomažu, dijele promotivne materijale, priručnike, prezentacije i sl.

U skladu s našom praksom i pozitivnom saradnjom sa EUFOR-om, za učenike I razreda smo organizovali interaktivno predavanje, na kojem su se učenici upoznali s pokaznim modelima mina, granata i projektila, te o svim opasnostima i rizicima koje donose ova ubojita sredstva.

Predavanje je održano u ponedjeljak, 13.11.2017. godine u amifiteatru za dvije grupe učenika I razreda u trajanju po od 2 školska časa. Učenici su pomno pratili sadržaj pedavanja, postavljali pitanja i iznosili različita iskustva i saznanja o NUS-u iz svoje okoline.