Posjeta predavanju CERN-a u Likovnoj akademiji

Učenici naše škole su imali priliku učestvovati na predavanju prof. Ivice Puljaka u Likovnoj akademiji dana 18. oktobra 2018. godine. Na akademiji smo imali priliku poslušati predavanje o nastanku svemira, ali i uživati u izložbi koja predstavlja spoj nauke i umjetnosti.

Svi prisutni, učenici i profesori, uživali su u predavanju, prvenstveno zato što su imali priliku naučiti nešto novo o svim aktuelnim istraživanjima CERN-a, ali i onim malo starijim o kojima nismo znali.

Profesor Puljak pričao nam je o nauci, umjetnosti, tehnologiji i budućnosti. „Ne dajte da vas plaše, pogotovo budućnošću, jer će budućnost biti onakva kakvom je mi izgradimo. Vrlo vjerovatno će biti sve bolja i bolja, a to će ovisiti o vama“, rekao je.

Zahvaljujemo se profesoru na odličnom predavanju i nadamo se da ćemo nešto slično uskoro i ponoviti.

Ema Selimović, II5

Foto: Hana Salom, II5