Otvaranje vještačke stijene

Tokom hladnih januarskih dana, dok su neki odmarali, u našoj školi se vijedno radilo. Vrijedni tim naše škole u suradnjii sa Sarajevskom školom alpinizma opremao je sportsku salu naše škole. Vještačka stijena čije otvaranje jednog dijela smo obilježili prošle godine u januaru, izgrađena je skroz do vrha zida. Nedaleko od stijene, u susjednom hodniku u plesnoj sali je svakim danom za vrijeme raspusta, odzvanjao smijeh, graja, veselje i muzika. Spremala se plesna tačka pod nazivom „Zajedno do vrha“ koja je svoje umijeće predstavila u večeri otvaranja. Četvrtak, 6.2. ostat će nam svima ugraviran u sjećanje. Program je počeo u 17 i 30 kada nas je maloprije pomenuta plesna grupa „Vršnjaci“ razveselila plesnom tačkom. Rasplesanu ekipu činili su učenici drugih škola Harun, Ena, Ema, Anes, Alija, ali i učenice naše škole Edna, Nur, Mona, Hena i Ajna. U kreiranju koreografije učestvovale se profesorica Sporta Suada Krezić, učenica Ajna Đapo, a veliki udio imala je bivša učenica naše škole Dženita Hasečić. Nakon plesne tačke koja je nosila glavnu poruku cijele večeri, a to je da uvijek zajedno idemo vrha, publika je imala priliku vidjeti iskusne penjače, učenike naše škole, Andreu Sparavalo i Nadira Dulića i iskusne penjače iz Sarajevske škole alpinizma. Prisustvovali su roditelji, profesori i učenici. U drugom dijelu programa, održan je Opći informativni roditeljski sastanak za roditelje učenika prvog razreda. Nakon obraćanja direktorice, predstavnika Vijeća roditelja, Vijeća učenika, publici se predstavilo I4 odjeljenje, razrednice profesorice Haračić Ankice, koje je na Decemarskim danima kulture odnijelo pobjedu. Publiku su razveselili tačkom pod nazivom „115. Kongres budućnosti“. Nakon toga, predstavila se Plesna sekcija naše škole. Voditeljica programa bila je učenica II3 Ajna Đapo.

Ono što će nam svima ostati u sjećanju je divna energija koje niti u jednom momentu, tokom ove večeri nije manjkalo. Bila je to večer kreativnosti, ljepote, prijateljstva, života. A kao posebnu poruku želimo reći svima da nikad ne zaborave glavnu zadaću nas kao živih bića na ovom svijetu te da je naše samo ono što podijelimo s drugima.

Ajna Đapo II3

OVOM PRILIKOM DIREKTORICA SENADA SALIHOVIĆ I PROFESORICA SUADA KREZIĆ SU URUČILE ZAHVALNICE ZA DOPRINOS IZGRADNJI VJEŠTAČKE STIJENE ZA PENJANJE:

1. MONKS  MINISTRICA ZINETA BOGUNIĆ – DONACIJA
  2. VIP DESIGN d.o.o. – IZVOĐAČI RADOVA
  3. GSC KOMPANIJA – IBRICA OMERAGIĆ, DAMIR LJUBUNČIĆ, ARMIN HUDUTI  – DONACIJA IZRADA PROJEKTA I STATIKE
  4. SANJIN MEHMEDIKA – DONACIJA NADZOR RADOVA (bivši učenik Treće gimnazije)
  5. AMILA RUJANAC – DONACIJA OPREMA ZA PENJANJE (OPRIMCI, LANCI, KARABINERI)
  6. FEĐA HADŽIBEGOVIĆ – KOORDINACIJA IZRADE PROJEKTA I ORGANIZACIJA I NADZOR  IZGRADNJE STIJENE
  7. BELMA SEKAVIĆ  ADDIKO BANK – DONACIJA NABAVKA MATERIJALA
  8. EMIR JILDIZLAR ADDIKO BANK  – DONACIJA NABAVKA MATERIJALA
  9. BERIN  MESIHOVIĆ VATROSISTEMI d.o.o.  –  DONACIJA NABAVKA MATERIJALA
  10. HARIS VITEŠKIĆ H&T TEHNIKA d.o.o. – DONACIJA NABAVKA  MATERIJALA