Osvojili smo prvo mjesto na Kantonalnom takmičenju horova !

U svečanoj sali Osnovne škole „Aleksa Šantić“ 11.4.2019 godine održano je Kantonalno takmičenje horova/zborova uz instrumentalnu pratnju. Devet sarajevskih srednjih škola predstavilo se odličnim izvedbama u zadanoj kategoriji, a naša škola osvojila je prvo mjesto!

Iza izvanrednog plasmana stoji neiscrpni trud profesorice Kamenica Aide. Pod njenim vodstvom,  hor i orkestar u raznim kategorijama bilježi značajne rezultate na takmičenjima, a i oduševljava nas na raznim manifestacijama revijalnog karaktera. Bila je velika čast predstaviti pripremljeno pred uvaženim žirijem u sastavu: Alma Karić, profesorica Osnovne muzičke i baletske škole „Novo Sarajevo“, Munir Mešanović, profesor Osnovne muzičke škole Ilidža, Tijana Vignjević, profesorica Srednje muzičke škole Sarajevo.

Višeglasnom izvedbom pjesme „You raise me up“ muzička sekcija Treće gimnazije izglasana je za najbolju. Zahvaljujući profesorici Kamenica Aidi nedavno je ostvarena i međunarodna saradnja sa slavnim horom „Kinjo“ iz Japana. Ovo takmičenje kruna je dosadašnjih nastupa i vrijednih priprema. Treća gimnazija potvrdila je još jednom da jednako njeguje ljubav prema nauci i umjetnosti. Čestitamo profesorici i članovima sekcije!

Abela Rastoder, IV2