Ogledni čas iz predmeta Informatike

[vc_row font_color=”#3d3d3d”][vc_column font_color=”#000000″][vc_column_text]

U utorak, 8.5.2018. održan je čas iz oblasti baza podataka. Čas je realizovala profesorica Vesna Radović zajedno sa učenicima IV-4. Cilj časa je bio pokazati kako učenici primjenom usvojenih teorijskih znanja i praktičnih vještina u korištenju programa Ms Access-a ,mogu samostalno kreirati bazu podataka željenog objektnog sistema. Času su prisustvovale pedagoginja Hasija Dedović i direktorica Senada Salihović koja je predložila maturantima da urade bazu podataka svih maturanata  koja bi im omogućavala dobivanje ažurnih informacija o svakom maturantu u budućem periodu. Učenici su podržali ovu ideju.

Na kraju časa, učenica  Džana Pivač je snimila kratki video, prezentujući  svoju bazu podataka azila za životinje.

Vesna Radović, prof.informatike

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://youtu.be/JyM_BOhOBNs” align=”center” title=”Azili životinja- Džana Pivač”][/vc_column][/vc_row]