Ogledni čas iz Bosanskog jezika i književnosti

Ogledni čas profesorice Amile Huseinbašić iz predmeta Bosanski jezik i književnost održan je u četvrtak, 27.12.2018. godine u I-5 odjeljenju. Iako se bliži kraj I polugodišta, kada su i učenici i nastavnici već pomalo umorni, radna atmosfera na ovom času je bila na zavidnom nivou. Na času lektire „Ep o Gilgamešu“ učenici su aktivno učestvovali iznoseći svoja zapažanja, mišljenja i doživljaje o pročitanom djelu prema prethodno zadatim tezama u dogovoru s profesoricom.

Profesorica je na ovom času kao i drugim projektima koje provodi s učenicima pokazala jedan drugačiji i kreativan pristup i metode nastavnog rada s akcentom na razvoj kritičkog promišljanja, komparacije s drugim djelima i prethodno usvojenim sadržajima, te povezivanja sa sadašnjim vremenom i univerzalnim ljudskim vrijednostima. A sve to su i naši najmlađi, učenici I razreda, u kojima profesorica predaje s oduševljenjem prihvatili.

Oglednom času su prisustvovale i u istom uživale direktorica Senada Salihović, pedagog Hasija Dedović, psiholog Merima Pašalić i socijalni radnik Amela Muftić-Arapović.

Pedagog škole,

Hasija Dedović