OGLEDNI ČAS IZ BIOLOGIJE – HRANJIVE KOMPONENTE HRANE I NJIHOVE ENERGETSKE VRIJEDNOSTI

Dana, 10.12.2018. godine grupa učenika IV-6 razreda sa Almom Gibović, prof. biologije održala je ogledni  čas iz biologije i to sa temom: ,,Hranjive komponente hrane i njihove energetske vrijednosti”. Ovaj čas, svojim dolaskom, upotpunile su Meliha Salihović, prof.biologije, Edina Hodžić, prof.hemije Aida Burak, prof.matematike,  kao i Amra Čolić, zamjenica direktorice i  Amela Muftić – Arapović, socijalna radnica škole.

Čas je bio podijeljen na četiri dijela sa četiri grupe. Svaka grupa je bila dužna predstaviti i objasniti odgovarajuću hranjivu materiju i svoja istraživanja potvrditi eksperimentom. Čas je prošao vrlo uspješno, te se s njim prikazala važnost pravilne i zdrave ishrane. Na kraju, nakon dobro urađenog posla, svi su se počastili sa namirnicama koje su obilovaleupravo tim hranjivim komponentama koje su učenici obradili.

Hana Talundžić  IV-6

Amela Muftić – Arapović, socijalna radnica