Od danas smo bogatiji za još jednu generaciju učenika!

U amfiteatru naše škole danas, 3. 9. 2018, prvog radnog dana školske 2018/2019. godine, upriličena je svečanost povodom početka novog poglavlja u životima učenika prvog razreda.

Na ulazu u školu predsjednica Vijeća učenika Amila Manjić dočekala je prvačiće dijeleći čokoladice i bombone.

Srdačnu dobrodošlicu u Treću gimnaziju poželjela je direktorica škole Senada Salihović zahvalivši učenicima i njihovim roditeljima na izboru naše škole u budućem sticanju novih znanja. Istakla je da je kolektiv Treće gimnazije ponosan zbog toga što su najbolji učenici u Kantonu Sarajevo odlučili ukazati nam povjerenje poželjevši im sretan početak njihovog četverogodišnjeg srednjoškolskog obrazovanja, mnogo uspjeha u učenju i postizanju što boljih rezultata. Direktorica škole predstavila je članice Uprave Amru Čolić, pomoćnicu direktorice, Stručne službe škole Hasiju Dedović, pedagogicu, Merimu Pašalić, psihologinju, Amelu Mufić-Arapović, socijalnu radnicu, i Azru Smajović, administrativnu radnicu. Školski bend „Kontrapunkt“ pozdravio je učenike izvedbama popularnih pjesama.

Pomoćnica direktorice Amra Čolić također im je poželjela dobrodošlicu u našu školu te je prozvala učenike po odjeljenjima koji su sa razrednicima otišli u kabinete kako bi se upoznali o životu i radu  u Trećoj gimnaziji.

Dragi naši prvačići,

želimo da Treća gimnazija bude vaš drugi dom, mjesto radosti i druženja na kojem će vam istinsku podršku u sticanju novih znanja, radu, kreativnosti, uzajamnom poštovanju pružiti kolektiv Treće gimnazije!