Novinarsko-fotografska sekcija u posjeti Al Jazeeri Balkans

Članovi Novinarsko-fotografske sekcije Treće gimnazije, sa profesoricom  Dženanom Nezirević, boravili su u četvrtak u redakciji Al Jazeere Balkans.

Tokom ove posjete, u razgovoru sa uposlenima, učenici su mogli mnogo toga saznati o misiji ove medijske kuće, načinu rada i viziji djelovanja.

Melina Kamernić, PR Al Jazeere Balkans, govorila je o načinu rada i svemu onome što danas dobar novinar treba znati.

Tokom obilaska prostorija u kojima se nalazi televizijska redakcija AJB, te web portal ove kuće, kao i niz drugih odjela, od Dokumentarnog programa do Grafičkog i dalje, učenici su mogli vidjeti i dva studija s kojima raspolaže ova medijska kuća, a koja su opremljena najboljom i najsavremenijom tehnikom današnjice. Al Jazeera Balkans počela je s radom 2011. godine, upošljava novinare iz cijele regije zapadnog Balkana, ima svoja studija, dopisništva u Zagrebu, Beogradu, Skoplju…i više od 250 zaposlenih.

Hana Salom, II5