Naši učenici na panelu povodom Međunarodnog dana srednjoškolaca

Međunarodni dan srednjoškolaca, 17. novembar, obilježili su i ove godine članovi Asocijacije srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini. U 14 gradova, pa i u Sarajevu, u prostorijama Vijeća mladih općine Stari Grad, održana je javna panel diskusija “Vi nas dijelite u obrazovanju, a van granica nas ne dijele!”. Među panelistima bila je i naša učenica Ema Selimović, zajedno sa Irmom Ramović i Dževadom Hatkić, također članicama ASuBiH-a, te moderatoricom panela, Almedinom Išerić, PR menadžericom Lokalnog tima Sarajevo.

Na panelu su srednjoškolci, ali i njihovi profesori i roditelji, govorili o fenomenu “dvije škole pod jednim krovom”, obrazovanju u BiH i odlasku mladih iz naše države. Gosti su imali priliku pokazati svoje stavove i mišljenja o ovim i mnogim drugim temama, te postavljati pitanja panelistima.

Panel je izuzetno dobro prošao, publika je aktivno učestvovala u diskusiji, a vijest su popratili novinari televizije BHT1.

Čestitamo oranizacionom timu projekta i želimo im svu sreću u narednim akcijama!

Ema Selimović, II5