Naši najmlađi kroz društevno korisno učenje

Od ove školske godine u prvim razredima gimnazije uvedeno je društveno korisno učenje (DKU) s ciljem obrazovanja društveno odgovornih i aktivnih mladih ljudi spremnih da odgovore svim izazovima modernog društva i budu humani.

Pedagogica, supervizori i koordinator DKU-a Treće gimnazije prisustvovali su edukacijama i upoznali se sa priručnikom DKU, vrstama i načinima organiziranja i učešća u različitim aktivnostima, te održali prezentaciju u svim odjeljenjima I razreda.

I krenulo se u akciju.

17. i 18.10. učenici I-4, I-1, I-2 i I-6 odjeljenja rado su se odazvali akciji skupljanja lišća i čišćenja dvorišta škole i vanjskog sportskog igrališta. Socijalna radnica Amela Muftić-Arapović organizirala je cijelu akciju, a učenicima su, pored nje, pomagali i domar i spremačice škole. Direktorica škole, gospođa Senada Salihović i zamjenica direktorice, gospođa Amra Čolić obišle su učenike.

Organizacija je bila odlična, učenici vrlo vrijedni, a igralište savršeno čisto. Jesen je, bit će ovakvih akcija sigurno još.

Učenici još uvijek stidljivo prijavljuju vlastite projektne prijedloge DKU, ali je važno da smo „probili led“ i idemo dalje.

KOORDINATOR DKU

Suada Krezić, prof.