Naša Nadža Džindo dobila stipendiju od DAAD-a za studij u Njemačkoj

Treća gimnazija ponovo ima priliku biti ponosna što učenici nose njenu diplomu čak i van granica Bosne i Hercegovine. Ovoga puta smo iznimno ponosni na našu maturanticu Nadžu Džindo iz IV7 odjeljenja. Naime, Nadža je uspjela, uprkos velikoj konkurenciji, dobiti jednu od 117 stipendija za učenike iz cijelog svijeta od DAAD-a (Deutscher Akademischer Austauschdienst, Njemačka služba za akademsku razmjenu). Ova organizacija djeluje od 2001. godine te svake godine dodjeluje stipendije za cjelokupan studij u Njemačkoj na fakultetu po izboru koji finansira Vlada Njemačke. Čast nam je spomenuti da je jednu od ovih stipendija prije dvije godine dobila naša bivša učenica i Nadžina sestra, Hana Džindo te se sa njenim uspjesima nakon Treće gimnazije možemo samo iskreno ponositi. Nadži čestitamo od srca i želimo joj mnogo sreće i uspjeha na studiju, u nadi da će se sa radošću sjećati srednjoškolskih dana u našoj Trećoj.