Maturantska parada 2018

U amfiteatru Treće gimnazije, učenicima četvrtih razreda održana je prezentacija „Maturantske parade 2018“ pod vodstvom Plesne akademije  „Romantik“.
Priča o najvećoj maturantskoj zabavi kreće 2007. godine u Sloveniji, a sve do danas okuplja maturante iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Crne Gore, Slovačke, Ukrajine, Albanije, Rumunije.
Od mjeseca marta pa sve do velikog defilea glavnim ulicama grada Sarajeva i izvedbe koreografije na trgu, maturanti će imati dvomjesečne treninge.  Zahvaljujući trenerima Plesne akademije „Romantik“,
maturanti će imati priliku naučiti Bečki valcer i Quadrille. Ova dva plesa zajedno predstavljaju ovogodišnju koreografiju  maturanata.
Pored treninga, party-a i mnogo zabave, maturantska parada je posebna i po tome sto završnu koreografiju na trgu ne plešu samo maturanti iz Sarajeva, već satelitskim radijskim signalom svi učesnici zajedno  plešu i proslavljaju kraj srednjoškolskog obrazovanja.

Ove godine, kao i proteklih godina, maturanti Treće gimnazije će se zabaviti i zaplesati na maturantskoj paradi. Želimo im mnogo sreće.

Besmela Al-Momani