MANIFESTACIJA „SELAM, YA RESULALLAH“

U srijedu, 13. decembra u Velikoj sali Gazi Husrev-begove biblioteke upriličen je sadržaj pod naslovom “Mladi o Poslaniku”. Program su izveli učenici osnovnih i srednjih škola sa područja Kantona Sarajevo, a isti su pripremili u saradnji sa nastavnicima i profesorima islamske vjeronuake. U pitanju je sadržaj koji se već tradicionalno organizuje svake godine u okviru manifestacije MIZ Sarajevo Dani o Allahovom Poslaniku “Selam, ya Resulallah”, koju sa učenicima pripremaju Aktivi nastavnika i profesora islamske vjeronuake  osnovnih i srednjih škola u Kantonu Sarajevu.

Ovom programu prisustvovao je  veliki broj direktora, nastavnika i vjeroučitelja srednjih škola. Srednjoškolci su pripremili bogat i raznovrstan kulturno-zabavni program koji je sadržavao prelijepe numere, ilahije i kaside, te recitale i dramske tačke, koje su na poseban način pokazale kolika je njihova ljubav i poštovanje prema Allahovom Miljeniku Muhammedu a.s. Srednjoškolci su također prezentovali razne zanimljive inovacije,  koje vjeroučitelji provode u nastavi sa učenicima i u saradnji sa ostalim profesorima.

Našu školu na ovoj manifestaciji predstavljali su učenici Amna Aganović IV1, Nejla Nukić IV4, Adin Čolić I4 i Aner Kekić. Naši učenici su oduševili sve prisutne izvedbom ilahije „Samo Allah istina je“. Učenici su se za ovu manifestaciju pripremali sa prof. Vjeronauke Grabus Esadom.