Let’s Enjoy English

U četvrtak, 11.marta 2021.godine u organizaciji Odsjeka za engleski jezik i književnost na Internacionalnom Burch univerzitetu organizovano je takmičenja za srednjoškolce pod nazivom „Let’s Enjoy English!“.
Našu školu predstavljali su učenici trećih razreda.
Šest učenika iz 3.1, 3.5 i 3.6 uz podršku i pratnju profesorice Ane Saratlije su Treću gimnaziju predstavili u najboljem svjetlu i svi su se plasirali u finale kategorija u kojima su se takmičili, te u svakoj kategoriji bili izvrsni i zauzeli jedno od prva tri mjesta.
Učenica Azra Halimanović osvojila je treće mjesto, dok je Elma Moranjkić osvojila sjajno drugo mjesto u zahtjevnoj kategoriji takmičenja iz spelovanja (mentor Ana Saratlija, prof.)

Učenici Benjamin Jones i Merima Glušac su svoju konkurenciju uvjerljivo pobijedili i osvojili prvo mjesto u kvizu znanja poznavanja engleskog jezika, gramatike,vokabulara, američke i britanske književnosti i kulture (mentor Ana Saratlija, prof.), dok su Sara Serdarević i Ali Jusović osvojili izvrsno treće mjesto ( mentor Senada Redžepagić, prof.).
Učenici su osvojili vrijedne nagrade, te su uz jednokratnu novčanu nagradu dobili i mogućnost nastavka školovanja na samom univerzitetu uz djelomičnu stipendiju koja bi troškove studiranja na Internacionalnom Burch Univerzitetu umanjila za veliki iznos ukoliko se naši takmičari odluče nastaviti svoje školovanje na ovoj visokoobrazovnoj ustanovi.
Čestitamo učenicima na izvrsnom uspjehu!