Kaleidoskop teatra kroz objektiv mladih

U srijedu, 10.4. u sklopu manifestacije „Kaleidoskop teatra kroz objektiv mladih“  naše učenice, članice Dramske sekcije naše Treće gimnazije pod vodstvom profesorice Amile Huseinbašić , izvele su predstavu „Femina, feminae“. Ova predstava je autorsko djelo učenica III1 odjeljenja, jezičkog izbornog područja. Prvi put je izvedena u takmičarskom dijelu, u sklopu Decembarskih dana kulture. Već tada, ova predstava je predstavljala jedan ozbiljan pozorišni komad. Naše učenice su tokom izvođenja predstave ispričale jednu predivnu priču. Priču koja u fokus stavlja ženu. Shodno tome, publika nije krila oduševljenje. Manifestacija je održana u Narodnom pozorištu te smo jako ponosni na naše talentirane djevojke Aidu Hot III1, Ajšu Osmanović III1, Arijanu Vereget III1, Hanu Rovčanin III2, Aminu Mahmutagić IV6, Nejru Ajdinović I5, Sumeju Čoko I5, Adlu Veljović I5, Lejlu Smječanin I4 i Ajnu Đapo I4. Našim učenicama i profesorici Amili želimo puno sreće i još mnogo usješnih predstava u budućnosti.

Pored glume i plesa naši učenici su još jednom pokazali svoje talente. Talentirani Emir Kljajić II2 predstavio je svoj likovni rad Narodnog pozorišta. Predstavili smo se i sa brojnim afišama koje su učnici profesorice Amile Huseinbašić uradili pišući vlastite drame u sklopu projekta “Dramom da ti kažem”. Kada rezimiramo sve, kao i uvijek Treća gimnazija je predstavljena u najboljem izdanju, na ovoj smotri stvaralaštva srednjih škola Kantona Sarajeva. Učestvovalo je 24 srednje škole, neko eksponatima, neko predstavama, frizurama i šminkom kroz stoljeća. Zahvaljujemo se članicama Dramske sekcije, Emiru Kljajiću, svim učnicima koji su učestvovali u realizaciji, a posebna zahvalnost profesorici Amili Huseinbašić, koordinatorici ovog projekta za našu školu.

Ajna Đapo I4

Mirza Bakal II6