Jezičko odjeljenje ponovo osvaja scenu školskog amfiteatra

Učenici trećih razreda su još jedan dan uljepšali realizacijom svog oglednog časa iz bosanskog jezika i književnosti. Izvodili su predstavu pod nazivom “Šinjel” koja je inspirisana istoimenom pripovijetkom Nikolaja Vasiljeviča Gogolja. Zajedničkim trudom i radom su, uz pomoć profesorice Senade Turajlić, oživjeli Gogoljevu pripovijetku. Svaka scena je bila pažljivo spremana kroz mnogobrojne probe u pripremama za ponovno osvajanje publike. Ispunjeni uzbuđenjem učenici su uspjeli očarati gledaoce. Tišina u amfiteatru je sama po sebi bila pohvala. Jezičari su i ovaj put uspjeli zadiviti i zaokupiti pažnju publike. Predstava je za kratko vrijeme omogućila svima, koji su prisustvovali izvedbi, da dođu do mnogih pouka. Ovo je bio još jedan od uspješnih projekata koji se nizaju u našoj školi. Ostajemo u iščekivanju novih školskih dešavanja.

Helena Bogdanović III6