Jezička diploma DSD I u našoj školi

Učenici naše škole su od ove školske godine dobili priliku za pristupanje DSD I ispitu iz njemačkog jezika. Ova međunarodna jezička diploma obuhvata nivoe A2-B1 i uz već postojeću DSD II diplomu  nivoa B2-C1 naši učenici sada imaju priliku za sticanje Njemačke jezičke diplome na svim nivoima jezičke kompetencije. Ove godine je prvom ispitu pristupila grupa učenika iz II6 odjeljenja.

Pismeni dio ispita održan je 12.03.2018. godine u kabinetu BI09, 26.03.2018. godine su učenici II6 razreda u Njemačkoj čitaonici naše škole prisustvovali Pilotprüfung-u odnosno simulaciji usmenog dijela ispita koji je pripremila učenica Edina Mujkanović I6 sa svojom profesoricom Sanelom Omeragić, a komisiju su sačinjavali gospodin Thomas Polland ispred njemačke Centrale za školstvo u inostranstvu (ZfA) kao predsjednik komisije i prof. njemačkog jezika DžemilamnaDžananović kao ispitivač. Ova komisija nastavila je rad sa odjeljenjem II6 i 10.04.2018. godine kada su ovi učenici u Njemačkoj čitaonici pristupili polaganju usmenog dijela ispita.

Radujemo se da su svi naši kandidati pokazali zavidno znanje i uspješno položili usmeni dio ispita te sa nestrpljenjem očekujemo i rezultate pismenih ispita koji se trenutno ispravljaju u Njemačkoj i nadamo se također uspjehu naših učenika.

Aktiv njemačkog jezika