„Jedan dan, druga škola“

U petak, 16.03.2018. godine, u prostorijama srednjih škola Kantona Sarajevo održana je razmjena učenika u sklopu projekta Mreže vijeća učenika KS, „ Jedan dan druga škola“.

Kao i proteklih godina Treća gimnazijase srdačno odazvala pozivu za učešće. Ove godine smo ugostili učenike Srednje zubotehničke škole Sarajevo:  Emsela Papića, Aminu Tafro, Saru Bečiragić, Aminu Radaču i  Aminu Đulović. Učenici su prisustvovali nastavi u dva razreda, IV-3 i III-2.

Glavni cilj projekta „Jedan dan druga škola“ je suzbijanje predrasuda između srednjih škola, upoznavanje učenika sa nastavnim radom drugih škola, te sklapanje novih poznanstava.

Po završetku dana u Trećoj gimnaziji, pitali smo učenike kako im je bilo u Trećoj :

„…Sviđa mi se što je škola baš onakva kakva treba srednjoškolcima…“ –Amina Đulović

„Moj lični dojam je odličan, tome su doprinijeli učenici IV-3 razreda, koji  su bili izuzetno korektni, raspoloženi i odlično su nas prihvatili, kao i profesori na čijim smo časovima prisustvovali. …“- Emsel Papić

Ovim putem se zahvaljujemo Srednjoj zubotehničkoj školi što su također prihvatili naše učenike i učinili njihov dan u ovoj školi  zanimljiv i nezaboravan.

Besmela  Al-Momani