IZVJEŠTAJ O REALIZACIJI PROJEKTA ”ISKLJUČIMO NASILJE NAD ŽENAMA I DJEVOJČICAMA”

I ovu školsku godinu, realizirali smo aktivnosti koje se odnose na borbu protiv nasilja nad ženama i djevojčicama. Na času odjeljenjske zajednice u III-2 razredu realiziran je projekt ”Isljučimo nasilje nad ženama i djevojčicama, koji je vodila socijalna radnica Amela Muftić – Arapović, zajedno sa učenicama iz III-2 razreda: Lamijom Šahinović, Ninom Kurt i Norom Markanović.

Učenici tog razreda zajedno sa razrednikom, prof. Ademom Bajrićem, dali su svoj doprinos da se pošalje poruka, kako svako od nas ima ulogu da vidi, prepozna i reaguje na nasilje, te sudjeluje u stvaranju boljeg i pravednijeg društva za sve. Učenici su poslali jasnu poruku: ”Stop nasilju nad ženama i djevojčicama!”

I narednu školsku godinu planiramo nastaviti sa istim ili sličnim projektima i aktivnostima.

Amela Muftić – Arapović, socijalna radnica