IZLOŽBA RUKOTVORINA UČENIKA IZ ŠKOLE ZA SREDNJE STRUČNO OBRAZOVANJE I RADNO OSPOSOBLJAVANJE

Početkom ovog mjeseca, gosti Treće gimnazije su bila tri učenika iz Škole za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje.  Kroz tri dana druženja, u prijatnoj i prijateljskoj atmosferi naše škole, učenici su imali malu prezentaciju svojih rukotvorina, i na taj način, izložbom koja je bila prodajnog karaktera,  prikupili novčana sredstva od prodaje učeničkih proizvoda za odlazak na ekskurziju.

I ovaj put, se pokazalo da kreativno stvaralaštvo formira pozitivnu svijest o neograničenim mogućnostima likovno – estetskog izražavanja, te da učenici i uposlenici naše škole podržavaju pozitivan stav prema trudu i istrajnosti.

ssso1ssso2ssso3ssso4Amela Muftić – Arapović, socijalna radnica