Izlet na Vlašić

Iako je ovo polugodište tek počelo, već smo se umorili pisanjem pismenih, seminarskih i maturskih radova i odlučili smo da napravimo malu pauzu od učenja. Dana 1. i 2. marta 2018. godine učenici IV5 odjeljenja i članovi muške i ženske odbojkaške ekipe zajedno sa profesoricama Mujić Ernom, Krezić Suadom i Fejzić Zinaidom posjetili su planinu Vlašić. Činjenica da je snijeg padao oba dana, nije spriječila učenike da izađu iz svojih soba da bi se zabavili. Šetali smo bijelim stazama Vlašića, napravili stotine fotografija, a neki su čak iskoristili vjerovatno posljednje dane zimske sezone i skijali. Naše druženje se nije završilo po zalasku sunca, tu noć smo svi proveli zajedno družeći se i zabavljajući se na razne načine. Narednog jutra nakon Vlašića uputili smo se u grad Travnik te tu ručali na Plavoj vodi. Sigurni smo da će nam i ovaj izlet ostati u lijepom sjećanju i sada možemo se vratit nazad u školske klupe odmorni i spremni za naredno što nas čeka u ovom polugodištu.

Osmanagić Tajra II2, Huko Amina III6