ISPRATILI SMO 66. GENERACIJU MATURANATA

Naša škola je danas, 14. 6. 2018. organizirala svečani ispraćaj  još jedne generacije maturanata. Profesorice Aida Kamenica i Suada Krezić su uz Hor i orkestar i zanimljiv plesni performans uveličale ovaj za nas posebno značajan dan.

U školskoj 2017./2018. godini u Trećoj gimnaziji maturiralo je 191 učenika/ca . Posebno treba istaći govor naše direktorice, gospođe Senade Salihović, u kojem je našim dragim maturantima uputila najljepše poruke i želje za buduće školovanje.

Ovom prilikom najbolji učenici tokom četiri godine školovanja, njih dvanaest, koji su imali prosjek 5,00 dobili su pohvale i diplome, te prigodne poklone od službe za obrazovanje općine Novo Sarajevo i Treće gimnazije. Ovo su imena naših najboljih učenika:

1. Hadžić Ajša IV3
  2. Alagić Amina IV4
  3. Pivač Džana IV4
  4. Porović Azra IV4
  5. Rovčanin Nejra IV4
  6. Bokan Davor IV5
  7. Pervan Tarik IV5
  8. Avdić Amra IV6
  9. Šuta Naida IV6
  10. Terzo Muamer IV6
  11. Demir Faris IV6
  12. Šerbo Azra IV6

Svečanom ispraćaju maturanata prisustvovao je i općinski načelnik Nedžad Koldžo, koji je ovom prilikom svim maturantima, od kojih su većina stipendisti Općine, zaželio puno sreće, uspjeha i dobrih rezultata u nastavku školovanja i kojem se ovom prilikom posebno zahvaljujemo na kontinuiranoj podršci našoj školi.

Također, naša škola je ovogodišnja dobitnica Zahvalnice Općine Novo Sarajevo/Općinskog vijeća Novo Sarajevo za postignute izuzetne rezultate u oblasti obrazovanja.