ISPITI ZA NJEMAČKU JEZIČKU DIPLOMU

Nakon preko 20 sati usmenih ispita, podijeljenih na četiri dana, 39 učenica i učenika II6 i trećih razreda DSD programa su sa odličnim uspjehom položili usmeni dio DSD I ispita. Ispitne komisije koje su sačinjavali gospodin Thomas Polland, ispred Centrale za školstvo u inostranstvu Savezne Republike Njemačke i naših profesorica njemačkog jezika Omeragić Sanele i Džananović Džemilamne koje su pripremale učenike za ispit i bile oduševljene raznovrsnim i zanimljivim temama koje su odabrali DSD učenice i učenici i vrlo kvalitetnim prezentacijama kojima su na usmenom ispitu predstavili svoja istraživanja i rad na ovim temama. Raduje nas da su pored svih redovnih nastavnih i vannastavnih obaveza, učešća na takmičenjima i projektima naše DSD učenice i učenici sa svojim profesorica uspjeli da odgovore ovom zadatku na ovako visokom nivou.

Usmenim ispitima prethodio je i pismeni dio ispita koji je u našoj školi realiziran 14.3.2019. godine. Radovi su trenutno na korekcijama u Njemačkoj  i nadamo se da će i rezultati pismenih ispita biti isto ovako kvalitetni i da će učesnici ovog programa intenzivnog učenja njemačkog jezika uskoro u rukama držati internacionalno priznatu Njemačku jezičku diplomu I (DSD I).

Čestitamo od srca!

Aktiv njemačkog jezika