IRFAN RIBIĆ IPRIČAO SVOJU ŽIVOTNU PRIČU NAŠIM UČENICIMA

Učenici III-3 odjeljenja u okviru CIVITAS-ovog  projekta „Građanin“ obrađuju temu „Legalizacija kanabisa u medicinske svrhe“. Njihov cilj je da poboljšaju zdravstveni sistem i pomognu u liječenju teško oboljelih pacijenata.

Tim povodom času Građanskog obrazovanja/Demokratije i ljudskih prava prisustvovao je, student Akademije scenskih umjetnosti Irfam Ribić, koji je koristeći ulje kanabisa izliječio multiplasklerozu. Poznat je po paroli “Bolje biti ilegalno živ, nego legalno mrtav”.

Gimnazijalci su sa velikom pažnjom slušali Irfanovu životnu priču od trenutka kada je bio nepokretan, njegovim strahovima, borbom sa sistemom, teškoćama prilikom nabavke ulja kanabisa, do trenutka kada se bolest povukla i kada je ponovo stao na svoje noge.

Imali su puno pitanja na koja im je ovaj hrabri student  srtpljivo odgovarao.