HAJDEMO U PLANINE!

Umjesto pripremanja za radnu sedmicu u školi, odjeljenja III-1 (jezičko područje) i III-5 (matematičko-informatičko područje) su odlučili iskoristiti svoj slobodan dan kao odmor od školskih obaveza i otići na Vlašić, te tako neradnoj nedjelji dodati i neradni ponedjeljak. Na Vlašić smo krenuli opremljeni svime što je potrebno jednom učeniku, a to su dobra muzika i još bolja atmosfera. Iako smo putovali busem, imali smo priliku koju nismo mogli odbiti ni da smo htjeli, a to je da do apartmana u kojima smo se smjestili dođemo nikako drukčije, nego svojim nogicama. Nakon šetnje koja je trajala oko pola sata, konačno smo uzeli ključeve soba u ruke, te se ka istima i zaputili. Smjestili smo se i odmorili, a kako je vrijeme bilo jako lijepo, obilazak je mogao početi. Dok su jedni šetali stazama, drugi su se ugodno smjestili u kafić sa jako lijepim pogledom na planinu, a treći su već počeli kuhati svoj ručak. U večernjim satima smo se skupili u dvije velike grupe, te proveli neko vrijeme zajedno. Nakon toga smo se vratili u svoje sobe, te zaspali, fizički umorni od obilaska i druženja. Dok su ostala odjeljenja započela svoju radnu sedmicu odlaskom u školu, mi smo ustali svježi na doručak, nakon kojeg smo opet iskoristili svoje slobodno vrijeme kako smo mi željeli. U 12h smo se skupili kod recepcije i ponovili šetnju od jučer, ali sada u suprotnom smjeru, te smo tako oko 12:30h ušli u bus i zaputili se ka Travniku. U Travniku smo ostali svega nekoliko sati, ali sasvim dovoljno da obiđemo grad, a nakon obilaska smo krenuli prema Sarajevu.

Učenici su se vratili jako zadovoljni organizacijom i iskustvima sa izleta, a profesorice Erna Mujić i Edina Lokvančić, pored navedenog, ponašanjem učenika na izletu.

Amila Gabela, III-5

Foto: Tajra Osmanagić, III-5