GRADONAČELNIK SARAJEVA ABDULAH SKAKA ZLATNICIMA NAGRADIO UČENIKE TREĆE GIMNAZIJE

Na svečanom prijemu koji je upriličio gradonačelnik Sarajeva, gospodin Abdulah Skaka u gradskoj Vijećnici kojem su prisustvovali direktorica Senada Salihović, profesor Mevludin Maličević sa učenicima Zerinom Osmić, Golubović Ervinom, Numanović Nedimom, Zametica Aidom i Zerinom Velić. Gradonačelnik je pohvalio brojne aktivnosti ucenika i profesora Treće gimnazije s posebnim osvrtom na projekte “Smanji račun, sačuvaj šumu”, “STEM semafor” i defile maturanata svih srednjih škola Kantona Sarajevo. Posebno je pohvalio učenike i zahvalio se na sjajnim idejama i realiziranim projektima. Gradonačelnik Skaka je dodijelio učesnicima pomenutih projekata Zlatnike Grada Sarajeva. Takodjer,  je obećao dati podršku realizaciji i preporuku nadležnim Ministarstvima kako bi se što uspješnije realizirale ideje i projekti učenika Treće gimnazije.  Učenici su bili oduševljeni informiranošću našeg gradonačelnika i odlučnošću da im pomogne u realizaciji projekata. Učenici su obećali da će nastaviti vrijedno raditi i učiti te dati maksimalan doprinos u razvoju jedne i jedine države Bosne i Hercegovine.