Edvin Đapo osvojio bronzanu medalju na Međunarodnom takmičenju iz fizike

U Bukureštu je protekle sedmice održana Međunarodna olimpijada iz fizike namijenjena učenicima srednjih škola. Našu zemlju predstavljala je petočlana ekipa učenika koju su sačinjavali Dinno Koluh (Unsko-sanski koledž), Dženan Devedžić (Gimnazija dr. Mustafa Kamarić), Ajla Karišik (Međunarodna srednja škola Sarajevo), Edvin Đapo (Treća gimnazija) i Tarik Čorbo (Međunarodna srednja škola Sarajevo).

Ovom prilikom, naši predstavnici osvojili su tri bronzane medalje (Edvin, Dženan i Dinno) i dvije počasne (Ajla i Tarik), te su pokazali da i BiH ima mlade talente koji se smiju boriti na međunarodnim i svjetskim scenama sa vršnjacima iz cijelog svijeta.

Ovom prilikom čestitamo našem Edvinu na zavidnim rezultatima na takmičenjima svjetskog nivoa, kao i na još jednom izuzetnom predstavljanju kako naše škole, tako i Bosne i Hercegovine.

Izvor: www.avaz.ba