Edukativni sat sa dr.med. Aidom Zujović-Ajanović

U ponedjeljak, 26.02.2018. godine u jednom od kabineta naše škole organizirano je predavanje poučnog i inspirativnog karaktera o temi koja je zaista bliska svim gimnazijalcima. Specijalist ginekologije i opstetricije, dr. med. Aida Zujović-Ajanović, dobrovoljno je posvetila svoje vrijeme u organizaciji ovog malog projekta, u kojem su učestvovali učenici I6 odjeljenja. Predavanju nisu bili u mogućnosti prisustvovati učenici drugih odjeljenja uslijed realizacije drugih projekata koji su se odvijali u našoj školi. Fizičko, a potom i emotivno sazrijevanje tijekom puberteta i adolescencije kao sastavnih faza ljudskog života bila je glavna tema našeg razgovora.Usprkos ranijim susretima s temama sličnog karaktera, zaintrigiranost i dobra atmosfera među učenicima nije nedostajala na ovom satu. Prije svega edukativna svrha ovog predavanja o temi ozbiljnog karaktera, potakla je svakog pojedinca na samostalno razmišljanje te uključivanje u zajednički razgovor. Cjelokupan dojam prisutnih o kvalitetno provedenom satu bio je očekivajući, a učenici su uživali u zanimljivom predavanju. Organiziranje projekata slične namjene može pomoći mladim adolescentima u rješavanju određenih poteškoća te otklanjanju predrasuda vezanih za ovu temu. Bila nam je čast biti dijelom ovog sata i zahvalni smo gospođi Aidi Zujović-Ajanović na odvojenom vremenu i edukativnom satu.

Zana Kapetanović I-6