DRAMOM DA TI KAŽEM

U amfiteatru naše škole 26. marta 2019. godine održana je svečanost „Dramom da ti kažem“. Ovaj projekt je održan povodom obilježavanja Svjetskog dana teatra. Organizaciju ove manifestacije potpisuje profesorica Amila Huseinbašić zahvaljujući kojoj su naši gimanzijalci pokazali talenat. Imali smo priliku uživati u fantastičnim izvedbama prvih i drugih razreda. To je projekt u kojem su učenici u slučajno odabranim grupama pisali drame. Svaki učenik je bio ocijenjen, ali najbolje drame su izabrane za scensko prikazivanje u amfiteatru. Voditelji te večeri su bili Nur Hrenovica i Ajdin Sadžak. Prve tri drame su nam prezentirali I5 i I6: “Šibica“, “Odlazak“, „Šta će drugi reći“. Posljednje tri drame izveli su drugi razredi “Ljubavni šeštar“, “Za kamere“ i „ Persefon“. Zahvaljujemo našim učenicima koji su učestvovali i priredili divno veče.

Alisa Bjelonja I6

Foto:  Nura Džanko I6