Dostignuća naše učenice Edne Šunjić

Edna Šunjić, učenica I-3 razreda naše škole, je djevojčica sa Downovim sindromom koja ruši sve granice kako u nastavnim tako i u vannastavnim aktivnostima.

Edna je učestvovala na međunarodnom takmičenju Sportske igre Oaze koje se održavalo od 3. juna do 6. juna ove godine u Sarajevu, a na kojem se takmičilo 550 sportista iz BiH i regiona.

U dosta starijoj kategoriji Edna je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u plivanju i treće mjesto i bronzanu medalju u stonom tenisu.

Ne samo da je odlična sportašica već  je Edna kao glumica bila dio inkluzivne predstave Svirala koja je na Internacionalnom festivalu MESS, održanom u Sarajevu od 29. septembra do 5. oktobra, dobila Zlatni lovorov vijenac, sa ocjenom 10!

Iako je ušla u novo poglavlje svog života, došla u novu sredinu, Edna je primjer kako, uz veliki trud, za veliki uspjeh ne postoje prepreke.

Sanida Nuhanović, profesor Historije