DAN ŠKOLE

Davne 1948. godine u klupe Treće gimnazije je sjela prva generacija učenika, „Gimnazijalaca sa Vilsonova“, a nakon nje još jedna i još jedna godinu dana poslije… svaka ostavljajući za sobom neki trag u školi i prosljeđujući informacije i savjete sljedećoj generaciji koja je dolazila nakon njih. U svakoj od njih rađala su se doživotna prijateljstva, ljubavi, uspomene i iskustva. Već dugu 71 godinu u našu školu ulaze ambiciozni učenici, željni znanja, a iz nje izlaze iskusni i odrasli ljudi koji znaju svoj cilj i koji su odlučni u ispunjenju istog. Jako smo ponosni što ovakvi učenici i danas pohađaju našu školu, te je čine onakvom kakva jeste i što se svaka generacija učenika trudi očuvati i poboljšati je.

Da bismo proslavili 71. godišnjicu naše škole, 22.3.2019. godine, u amfiteatru je održana Svečana akademija, sa početkom  u 10h.

Akademija je otvorena toplinom pjesama otpjevanih i odsviranih od strane školskog hora i orkestra koji su se vrijedno pripremali za nastup sa profesoricom Aidom Kamenicom. Nakon hora i orkestra nastupila je uvijek razigrana Plesna sekcija škole, nakon koje je uslijedila i Recitatorska sekcija. A pošto nikad nije dosta muzike, učenica Iman Pašić (III-2) u pratnji gitare Edina Bajrića (III-4) i hora kojeg je činila publika, otpjevala je pjesmu „Nije htjela“ Kemala Montena, a poslije nje je nastupila Lejla Fulurija (III-2) u pratnji gitare Tee Dedić (I-2) sa pjesmom Dine Merlina „Kad si rekla da me voliš“.

Nakon nastupa naših učenika, direktorica je održala govor u kojem se zahvalila svim uposlenicima, suradnicima i prijateljima naše škole, uručila im zahvalnice, te pozvala sve na Dan otvorenih vrata naše škole 27.4.2019.godine, gdje ćemo svim prisutnim predstaviti našu školu u najboljem svjetlu. Također smo i jednim velikim aplauzom ispratili u mirovinu vrijednu radnicu škole Kutješ Sabahetu.

Naposlijetku je stigao i trenutak da se priznanja uruče i najuspješnijim učenicima školske 2018/2019. godine koji su se pokazali i dokazali u raznoraznim aktivnostima škole, kao što su takmičenja, sekcije i projekti, te je time Svečana akademija i završila.

Naša škola trenutno broji 608 učenika, raspoređenih u 24 odjeljenja, a mi smo ponosni na svakog od njih zbog njihovog ličnog uspjeha, ali i zbog toga što, zajedno sa uposlenicima, daju veliki doprinos za napredak škole.

Amila Gabela, III-5

Foto: Mirza Bakal, II-6