Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Učenici III6 razreda obilježili su Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja 24.2.2021. godine. Obilježen je nešto drugačije nego prijašnjih godina, usljed pandemije koronavirusa. Manifestacija u kojim bi učenici naše škole obično učestvovali nije bilo, ali su učenici solidarnost iskazali nošenjem rozih majica, u sklopu projekta ,,Društveno korisno učenje”. Vršnjačko nasilje je problem širom svijeta, nanosi posljedice na fizičko i mentalno zdravlje djece i bitno ga je prijaviti, dešavalo se nama ili nekom drugom. Okrenuti glavu je saučesništvo u nasilju. Ukoliko trpite ili svjedočite nasilju, možete ga prijaviti pismom u Kutiju povjerenja naše škole ili se direktno obratiti razrednom starješini, psihologinji škole Merimi Pašalić ili direktorici Senadi Salihović.