Čas historije u Trećoj gimnaziji održao profesor iz Norveške

Na zadovoljstvo učenika društvenog smjera, čas historije je u utorak, 04. 4. 2017. Godine realizovao profesor historije, Bjarne Eikefjord,  prijatelj naše škole iz Osla. U okviru njegove posjete Sarajevu pokazao je interes da održi jedno predavanje za učenike o historiji, kulturi i tradiciji svoje domovine, Norveške.

Predavanje je bilo posjećeno ne samo od učenika društvenog smjera III razreda, već i ostalih odjeljenja. Profesor je uz odličnu prezentaciju veoma živo prenosio detalje iz prošlosti Norveške, iz života kraljevske porodice, prirodnih resursa, i bogatog kulturno-historijskog nasljeđa ove skandinavske države.

Učenici su imali prilku da pitaju i komentarišu, što je dodatno dopinijelo prijatnoj radnoj atmosferi, te se činilo da je jedan čas bio malo. Zbog toga smo obećali učenicima da ćemo se truditi da organizujemo ovakve posjete profesora uz kvalitetne sadržaje koje pripreme, kako bi potakli učenike na aktivno učenje i pobudili interes učenika za sticanjem novih znanja kao i općem razvoju svoje ličnosti.

Hasija Dedović,

pedagoginja