Atletski kup srednjih škola Općine Novo Sarajevo

Treća gimnazija nastavlja svoj niz uspjeha na sportskim takmičenjima, a ovaj put donosi zlatni pehar sa Atletskog kupa. U srijedu, 3. oktobra, održan je još jedan Atletski kup srednjih škola Kantona Sarajevo, općinski nivo u centru Safet Zajko. Naša ekipa je vrijedno radila i spremala se za ovo takmičenje. Sav trud se isplatio jer je Treća gimnazija na ukupnom poretku bila prva.

Zlato za našu školu osvojili su Faris Delić i Zerina Osmić u svojim konkurencijama u trčanju na 100 metara, a Sanjin Gušo i Bećirbegović Amila su bili najbolji u svojim konkurencijama u trčanju na 400 metara. Lamija Imamović je imala najbolje vrijeme u trčanju na 600 metara. Visoko prvo mjesto u skoku u dalj zauzeli su Ajdin Dervić za muškarce i Amina Huko za djevojke. Muška i ženska štafeta (4×100 metara) je isto tako sa sobom donijela zlato.

Visoko drugo mjesto osvojila je Sara Ažman u trčanju na 100 metara, a naš učenik Abaza Mirza je osvojio srebro u trčanju na 400 metara. Tarik Gondžo je briljirao i stigao na cilj drugi u trčanju na 1000 metara, a naša Iman Agić je istrčala 600 metara za drugo najbolje vrijeme u kategoriji. Naše zlatne učenike u skoku u dalj su pratili i Amar Hasečić i Zerina Velić koji su sa sobom donijeli srebro, dok je srebro za bacanje kugle u našu školu donio Enes Ušto.
Zasigurno nezanemarive rezultate ostvarili su Aldemar Alikavazović, u trčanju na 100 metara, i Tarin Husić, u trčanju na 400 metara, osvojivši treće mjesto, kao i naša Amina Dudo u bacanju kugle.

Čestitamo našim takmičarima na osvojenim rezultatima i profesorici Suadi Krezić koja je pripremila naš zlatni tim. Želimo im mnogo sreće u finalu Atletskog kupa srednjih škola Kantona Sarajevo koji će se održati u srijedu 17. oktobra.