ATLETSKI KUP SREDNJIH ŠKOLA KANTONA SARAJEVO

Naša škola se ponovo pokazala najboljom i donijela zlatni pehar sa Atletskog kupa srednjih škola Kantona Sarajevo, nivoa Općine Novo Sarajevo. Atletski Kup je održan u četvrtak, 3. oktobra na Atletskom stadionu Koševo.
Prvo mjesto za našu školu u trčanju na 100 m su osvojili Amila Bećirbegović i Faris Delić, dok je najbolje vrijeme na 400 m imao Tarik Mahalija. Lamija Imamović je u svojoj konkurenciji bila prva na 600 m, dok je Faris Đip ubjedljivo bio najbrži na 1000 m. Prvo mjesto u skoku u dalj je donijela naša Lejla Fulurija, a muška i ženska štafeta (4×100 m) su također donijele zlato.
Visoko drugo mjesto u trčanju na 400 m su osvojili Iman Agić i Ali Boudellaa. Zerina Velić i Ajdin Dervić su  donijeli srebro u skoku u dalj, a naša Amina Dudo je također osvojila drugo mjesto u bacanju kugle.
Odlične rezultate su postigli Emina Alagić i Amar Grizović zauzevši treće mjesto u trci na 100 m, kao i Tarik Gondžo u trčanju na 1000 m.
Čestitamo našim zlatnim atletičarima i želimo im puno sreće i uspjeha na predstojećem finalu Atletskog kupa srednjih skola Kantona Sarajevo koji će se održati u četvrtak, 17. oktobra 2019. godine.